Huawei Watch D

Son zamanlarda çok fazla duymaya başladığımız, Huawei Watch D ürünün, Mayıs 2022’de seri üretimine başlandığı duyuruldu. Ekim 2022’den beri İngiltere’de satışa sunulan Watch D, siyah ve kirli beyaz şeklinde iki renkte mevcut olmaktadır. Görse olarak; huawei watch d yaklaşık 41 gram ağırlıktadır. Şişirilebilir manşete takılı olmaktadır ve kayış bu nedenle değiştirilemez. Kayış 30 mm genişliğe sahip olmaktadır.

İçindekiler

Huawei Watch D Teknik Özellikler

Huawei Watch D, 456*280 piksel (PPI 326) çözünürlüğüne sahip olan genişlikte ve 1.64 inç tam renkli amoled dokunmatik ekrana sahip olmaktadır. Bu cihazın sahip olduğu ekran 51*38*13,6 mm ölçülerine sahip nispeten de çok büyük bir şekilde olan alüminyum saat gövdesine yerleştirilmiştir. Çerçeve de çok küçük değil, fakat kasaya yerleştirilmiş olan mini pompanın biraz daha alana ihtiyacı olduğu anlaşılmaktadır.

 Günlük hayatınızda huawei watch d‘yi takarak suya girebilir, saat gövdesinin su geçirmezlik özelliği ile konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Hassas sensörlere ve de pompalara rağmen kasa IP68 dereceli özellikte olmaktadır.

 IP68 giriş koruma derecelendirme sistemi olarak, herhangi bir ürünün alabileceği su ve toz geçirmezlik özelliğine sahip olmaktadır. Bu kapsamda hem toza hem de güçlü su jetlerine karşı tamamen koruma sağlamaktadır.

Huawei Watch D Tasarımı

 Kullanım olarak, çok şık ve konforlu olan cihazın çerçevesinin kenarında 2 düğme bulacaksınız. Üstteki düğme farklı bazı işlemler için kullanılmakta, alttaki düğme de tansiyon ölçümü için tasarlanmıştır. Watch d dokunmatik bir şekilde çalıştırılabilir ve dokunmatik kullanım da problemsiz ve hızlıdır.

 Sensörlere bakacak olursak, d saatinde ivmeölçer, optik kalp atış hızı sensörü, jiroskop, sıcaklık sensörü, ortam ışığı sensörü, diferansiyel basınç sensörü ve bir de salon sensörü olmak üzere pek çok özellik bulunmaktadır. Genelde huawei watch d, Huawei’nin manyetik şarj cihazları ile şarj edilebilir. Aynı zamanda Huawei Watch D’de yerleşik bir GPS çipi, NFC ve de Bluetooth 5.1 de yer almaktadır.

 Kullanım olarak bakacak olursak, bu elektronik cihaz, Withings Acanwatch’da kullanılan aynı malzemeden olan floroelastomer kayış ile bileğe sarılmaktadır. Aynı zamanda kayışın uzun kısmında da şişirilebilir manşet yer almaktadır. Kayışın iki parçası, toka ile birbirine bağlanmaktadır.

Huawei Watch D Özellikleri

 Genel olarak bakıldığı zaman huawei watch d‘nin en temel özelliği kan basıncı sensörü ve ölçümü olmaktadır. Fakat bu özellikten daha fazlasına sahip olmaktadır. EKG, SpO2- kan oksijeni, cilt ısısı ve daha fazlasının da ölçümünü yapmaktadır. Günümüzde fitness sporu ile ilgilenen kişilerin beklediği kalp atış hızı, stres, uyku adım sayıları gibi tüm istatistikleri izlemekte ve değerlendirmektedir.

 Aynı zamanda bu saatle antrenmanları kolayca takip edebilir ve yerleşik GPS çipi ile akıllı telefonunuzu yanınızda olmasına gerek kalmadan koşuları, yürüyüşleri, bisikletleri dış mekanda izlemek için kullanabilirsiniz.

 Genelde cüzdan işlevi de gören cihazda Huawei Health uygulaması ile kart eklediğiniz zaman mağazalarda d saatini kullanarak kolay bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Bunun yanında başka işlevler arasında alarm, kronometre, zamanlayıcı, hava durumu ve de akıllı bildirimler, müzik çalma ve de nefes egzersizleri de yer almaktadır.

 Huawei Watch Saat D’nin resmi olarak pil ömrü, Huawei tarafından da belirtildiği üzere 7 gündür. Bu tipik kullanım için geçerli olmaktadır. Kullanım özelliklerine bağlı olarak birkaç ince ayar ile GPS kullansanız da pil ömrünü önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Akıllı Sağlık Özellikleri

Genel olarak, saatte doğru kayış konumunu sağladıktan sonra, gerçek kan basıncı ölçümleri yapılmaktadır. Kan ya da tansiyon ölçümleri yaklaşık olarak 30 saniye sürmekte ve Huawei Watch D sonuçları hemen vermektedir. EKG okumalarını da aynı derecede kolayca yapmakta ve CE işareti ile doğru olduğundan emin olabilirsiniz. Huawei Health uygulaması ile bu saat, İK dalgalanma verilerine bağlı olarak, stres seviyesi değerlendirmelerini de yapmaktadır.

 Huawei Watch D, yerleşik kan basıncı motoru ve mekanizması ve sadece doğru olmakla kalmayıp, bunun yanında kullanıcılara fiziksel ve de zihinsel sağlıkları ile ilgili olarak çok daha doğru bir genel bakış sağlamakta, bu özellikler sayesinde de sağlık akıllı saat pazarında son derece benzersiz bir konuma sahip olmaktadır. Bu bakımdan huawei watch d‘yi kullanarak, hem sağlığınızı takip etme deneyimi yaşar, hem de şık ve işlevsel bir cihaza sahip olmuş olursunuz.

EKRAN
Ekran Boyutu1.64 İnç
Ekran Çözünürlüğü456×280 Piksel
Piksel Yoğunluğu326 PPI
Ekran TeknolojisiAmoled
Ekran ÖzellikleriDokunmatik
Kavisli Ekran (2.5D)
TASARIM
Cihaz Boyu (Kordonsuz)51 mm
Cihaz Eni (Kordonsuz)38 mm
Cihaz Kalınlığı (Kordonsuz)13.6 mm
Gövde Ağırlığı40.9 g
Ekran ŞekliDikdörtgen
Gövde RengiSiyah
Titanyum
Gövde MalzemesiAlüminyum
Kordon RenkleriBeyaz
Siyah
Kordon MalzemesiSilikon
Değiştirilebilir Kordon VAR
GENEL ÖZELLİKLER
KameraYOK
Cihaz İşletim SistemiHarmonyOS
TitreşimVAR
MikrofonVAR
HoporlörYOK
Telefon GörüşmesiYOK
Toza DayanıklılıkVAR (IP6X)
Suya DayanıklılıkVAR (IPX8)
Sağlık ve YaşamNabız (Kalp Atış Hızı) Monitörü
Elektriksel Kalp Monitörü (EKG/ECG)
Kalori Takibi
Tansiyon (Kan Basıncı) Ölçümü
Kandaki Oksijen Seviyesi (SpO2 Monitörü)
Stres Seviyesi Gösterimi
Uyku Monitörü
Vücut Ateş Ölçer
Spor ve AktiviteAktivite Takibi ve Geçmişi
Çoklu Spor Modu
Hava Durumu
Mesafe Ölçer
Desteklenen AktivitelerBisiklet
Eliptik Bisiklet
İp Atlama
Koşu
Kürek Çekme
Nefes Egzirsizleri
Yürüyüş
Antreman Sayısı70 Adet
Adım SayarVAR
Tıkla puan ver
[Total: 4 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir